Katalog
Ładowanie...
Polski samolot rozpoznawczo-bombowy z II WŚ. Seryjnie produkowany w okresie poprzedzającym wybuch wojny. W zestawie są dwa modele. Druk offsetowy; do modelu załączono wręgi wycięte laserowo; historia samolotu oraz opis budowy - w czterech językach ; ilustracje: Zbigniew Kolacha, Jarosław Wróbel; wymiary modelu: dł. 293 mm, rozp. 423 mm, wys. 100 mm.
Brytyjski wielozadaniowy samolot myśliwski o niekonwencjonalnej konstrukcji, o skrzydłach w kształcie trójkątnego płata, z jednym wspólnym wlotem powietrza z osłoną w postaci ruchomego stożka - to cechy wyróżniające samolot. Druk offsetowy; opracowanie komputerowe; historia samolotu oraz opis budowy - w języku ; ilustracja Jarosław Wróbel; wymiary...
Amerykański pokładowy samolot myśliwski przeznaczony do walki na niskich i średnich pułapach. Projekt modelu umożliwia wykonanie wersji ze składanymi skrzydłami. Druk offsetowy; opracowanie komputerowe; historia samolotu oraz opis budowy - w języku ; ilustracja Jarosław Wróbel; wymiary modelu: dł. 418 mm, wys. 153 mm, rozp. 476 mm.
Ciężki samolot bombowy, uznawany za najlepszy i najbezpieczniejszy bombowiec w całej II WŚ. Model doskonale opracowany, wielokrotnie nagradzany na konkursach modelarskich. Druk offsetowy; do modelu załączono wręgi wycięte laserowo; historia samolotu oraz opis budowy w czterech językach ; ilustracje Jarosław Wróbel; wymiary modelu: dł. 642 mm, wys....
Polski samolot bombowy należał do najlepszych konstrukcji bombowców w początkach II WŚ. W zestawie są dwa modele samolotów. Modele opracowane są bardzo dobrze i wyjątkowo starannie. Druk offsetowy; do modelu załączono wręgi wycięte laserowo; historia samolotu oraz opis budowy w czterech językach ; ilustracje Jarosław Wróbel; wymiary modelu: dł....
Wielozadaniowy amerykański myśliwiec pokładowy - II WŚ. Układ płata w formie spłaszczonej litery W. Japońscy piloci nadawali im przydomki: „gwiżdżąca śmierć”, „wygięte skrzydło” czy „słodkie paskudztwo”. Druk offsetowy; opracowanie komputerowe; historia samolotu oraz opis budowy - w języku ; ilustracja Zbigniew Kolacha; wymiary modelu: dł. 303 mm, wys....
Japoński dwumiejscowy bombowiec nurkujący zwany przez Amerykanów Val przewyższał pod wieloma względami owianego legendą niemieckiego Junkersa 87 „Stuka”. Druk offsetowy; opracowanie komputerowe; historia samolotu oraz opis budowy - w języku ; ilustracja Zbigniew Kolacha; wymiary modelu: dł. 309 mm, wys. 105 mm, rozp. 436 mm.
Amerykański samolot myśliwsko-bombowy, wykorzystywany w działaniach przeciwpartyzanckich podczas wojny w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie Amerykanie użyli go po raz pierwszy bojowo. Model wydrukowany techniką offsetową, kreślony tradycyjnie, w zestawie załączono kalkomanię do wykorzystania w trakcie budowy modelu.
Dwupłatowy samolot myśliwski, od połowy lat 30-tych XX wieku stanowił dumę czechosłowackiego lotnictwa. Był jednym z najlepszych myśliwców na świecie, mimo to, jednym z ostatnich budowanych seryjnie w układzie dwupłata. Druk offsetowy; kreślony tradycyjnie; prosty w budowie.
Polski samolot łącznikowo-obserwacyjny w kampanii wrześniowej używany był do rozpoznania bojowego, krótkich lotów na bliskie tyły nieprzyjaciela, utrzymanie łączności między sztabami, itp. Druk offsetowy; kreślony tradycyjnie; prosty w budowie.
Radziecki odrzutowy myśliwiec przechwytujący ze skrzydłami w układzie trójkąta. W latach 60-tych XX stulecia był najszybszym radzieckim samolotem myśliwskim. Model należy do łatwych w budowie, przeznaczony jest dla modelarzy początkujących i mniej doświadczonych. Druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Radziecki naddźwiękowy samolot myśliwsko-bombowy. Jako pierwszy w lotnictwie ZSRR przekroczył dwukrotną prędkość dźwięku, osiągając 2,03 Ma (2170 km/h). Plan modelu opracowany bardzo starannie, komputerowo, wydrukowany techniką offsetową.
Niemiecki dwumiejscowy samolot z okresu I WŚ zbudowany w układzie dwupłata. Rumpler C.I przeznaczony był do celów rozpoznawczych oraz współdziałania z artylerią i oddziałami piechoty. Model należy do średniotrudnych w budowie. Druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Po 18-godzinnym ciągłym locie samolotem Rumpler z Berlina do Konstantynopola, uznano konstrukcję za rozwojową i rozpoczęto jego produkcję dla potrzeb wojska. W trakcie I WŚ wielokrotnie używano wersji Rumpler C.I do celów bojowych. Model należy do średniotrudnych w budowie. Druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Szybki i bardzo zwrotny brytyjski samolot myśliwski z okresu I WŚ. Pomimo przydzielenia do jednostek frontowych RFC, tylko kilka samolotów użyto bojowo. Model należy do średniotrudnych w budowie. Druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Pionierski samolot silnikowy, którego pierwszy, udokumentowany lot odbył się 17 grudnia 1903 roku na wzgórzu Kill Devil w Karolinie Północnej. Samolot skonstruowali bracia Orville i Wilbur Wright. Model należy do trudnych w budowie. Druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Niemiecki samolot wielozadaniowy z okresu I WŚ. Głównym odbiorcą samolotów Aviatik stało się niemieckie lotnictwo wojskowe. Służyły one do rozpoznania i bombardowania, w trakcie działań wojennych. Model łatwy, druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Specjalna wersja samolotu rajdowego przystosowana do lotów dalekodystansowych. Dwaj emigranci z Polski: Bolesław i Józef Adamowicz postanowili na własnym samolocie Bellance J-300 Specjal wykonać lot do Polski. Druga próba była udana (02.07.1934). Model łatwy, druk offsetowy, opracowanie komputerowe.
Niemiecki, jednosilnikowy samolot z okresu II WŚ, zaprojektowany w celu ustanowienia rekordu prędkości lotu. Oznaczenie Messerschmitt Me-209 zostało podane wyłącznie dla celów propagandowych. Miało to sugerować rozwojową wersję samolotu Messerschmitt Bf 109, lecz z tą konstrukcją nowy samolot nie miał wiele wspólnego. Model średniotrudny, druk offsetowy,...
Amerykański turboodrzutowy myśliwiec bombardujący, był najpopularniejszym samolotem tego typu w okresie zimnej wojny w Europie Zachodniej. Nowy projekt oznaczony F-84F Thundrstreak był wynikiem ewolucyjnego rozwoju samolotu F-84 Thunderjet. Model średniotrudny, druk offsetowy, opracowanie komputerowe.