Ciągnący się wzdłuż Motławy bulwar, na którym znajdował się ciąg gotyckich bram wodnych m.in.: brama Krowia, Chlebnicka, Mariacka, Św. Ducha, czy słynny Wielki Żuraw. Pierwsze wzmianki o przystani portowej, to właśnie informacje z XIV stulecia o zachodnim brzegu Starej Motławy. Historia i opis budowy - w dwóch językach , model łatwy, druk cyfrowy,...
Murowany, późnogotycki kościół parafialny pw. św. Mikołaja zbudowany ok. 1500 roku. Historia i opis budowy - w dwóch językach , model łatwy, druk cyfrowy, opracowanie komputerowe.
Ceglany siedmiopiętrowy budynek przeznaczony do przechowywania zboża został wzniesiony nad samym brzegiem Motławy, na wyspie Ołowianka. Spichlerz (spichrz) miał powstać na zamówienie króla Kazimierza Jagiellończyka, w celu magazynowania zboża pochodzącego z królewskich dóbr. Nazywano go, w odróżnieniu od innych magazynów, Spichrzem Królewskim. Model...
Po ogromnych zniszczeniach w czasie II WŚ, na wyspie Ołowianka zostały zachowane jedynie ruiny trzech spichlerzy. Po rekonstrukcji w roku 1985 roku, spichrze Oliwski, Panna i Miedź służą Centralnemu Muzeum Morskiemu w Gdańsku. Historia i opis budowy - w dwóch językach ; model łatwy, druk cyfrowy, opracowanie komputerowe.
Zabytkowy dźwig portowy i jedna z bram wodnych, mieszcząca się nad Motławą w Gdańsku. Największy i najstarszy z zachowanych dźwigów średniowiecznej Europy. Budowla powstała w latach 1442-1444, zwana Wielkim Żurawiem jest najbardziej oryginalną i charakterystyczną wizytówką Gdańska. Model łatwy, druk cyfrowy, opracowanie komputerowe.