Gloster Meteor Mk III

ProducentFly Model / Gomix
Nr katalogowyFLM087
Cena

40,00 zł brutto

KategoriaModele kartonowe
Stan produktu Nowy produkt

Pierwszy odrzutowy samolot myśliwski użyty bojowo przez Aliantów w czasie II WŚ. Meteor F Mk I wykorzystano w lecie 1944 roku do zwalczania niemieckich samolotów-pocisków V-1. Druk offsetowy; tradycyjne opracowanie, kreślony tuszem; historia samolotu oraz opis budowy - w języku ; ilustracje Jarosław Wróbel; wymiary modelu: dł. 382 mm, wys. 120 mm, rozp. 397 mm.

Więcej szczegółów

Więcej informacji

Gloster Meteor był pierwszym myśliwcem odrzutowym w służbie RAF. W wersji myśliwca nocnego używany był przez wiele lat. Pierwsza wersja budowana w większej ilości egzemplarzy to wersja Meteor F Mk III. Był to samolot napędzany przez dwa silniki odrzutowe. Na Meteorach latali także piloci polscy. Brali udział w programie udoskonalania tego samolotu, a także w celach szkoleniowych na przyszłe potrzeby Polskich Sił Powietrznych.

Wycinanka pozwala na zbudowanie jednostki w wersji Meteor F Mk III.

Stopień trudności wykonania modelu określono jako łatwy. Można go wykonać w wersji uproszczonej, tj. „w locie” ze schowanym podwoziem. Projekt tradycyjny, kreślony tuszem. Zalecane jest wykorzystanie gotowej uformowanej z folii oszklenia kabiny.

Wycinanka wydrukowana jest techniką offsetową. Umożliwia to i jest zalecane położenie bezbarwnego lakieru na kolorowe strony przed ich wycinaniem.

Model składa się z:
- okładki – obraz Gloster Meteor Mk III – Jarosław Wróbel (1996);
- grafiki - Gloster Meteor – Jarosław Wróbel (1996);
- opisu (1 strona A3, opis w języku polskim);
- rysunków montażowych (2 strony A3);
- szablonów wręg do samodzielnego wycięcia (1 strona A3);
- arkuszy kolorowych z częściami do wycinania (3 strony A3).

Autor projektu: Marek Pacyński, ilustracje – Jarosław Wróbel.

Wydanie I