Barracuda Mk II

ProducentFly Model / Gomix
Nr katalogowyFLM100
Cena

40,00 zł brutto

KategoriaModele kartonowe
Stan produktu Nowy produkt

Angielski, pokładowy samolot bombowy i torpedowy. Uczestnik spektakularnego ataku na niemiecki pancernik Tirpitz w norweskim Kafjord. Druk offsetowy; tradycyjne opracowanie, kreślony tuszem; historia samolotu oraz opis budowy - w języku ; ilustracje Jarosław Wróbel; wymiary modelu: dł. 374 mm, wys. 142 mm, rozp. 455 mm.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Więcej informacji

Angielski samolot pokładowy Fairey Barracuda Mk II był trzymiejscowym samolotem torpedowym i bombowym. Samolot zbudowany w układzie górnopłatu, umożliwiał łatwe zamocowanie podwieszanego uzbrojenia. Dzięki dobrej widoczności wykorzystywano samolot z dużymi sukcesami do zrzutu torped i bombardowania z lotu nurkowego.
Samoloty Fairey Barracuda Mk II zwalczały niemieckie okręty podwodne na Morzu Północnym i Atlantyku. Brały również udział w zwalczaniu okrętów japońskich na Pacyfiku oraz w bombardowaniu japońskich punktów oporu na Sumatrze.
Barracudy zaatakowały 3 kwietnia 1943 roku niemiecki pancernik Tirpitz. Pancernik trafiony 14 bombami został poważnie uszkodzony.

Wycinanka pozwala na zbudowanie jednostki w wersji Mk II.

Stopień trudności wykonania modelu określono jako łatwy. Model opracowany jest w oparciu o materiały ze źródeł angielskich. Projekt tradycyjny, kreślony tuszem. Zalecane jest wykorzystanie gotowej, uformowanej z folii kabiny.

Wycinanka wydrukowana jest techniką offsetową. Umożliwia to i jest zalecane położenie bezbarwnego lakieru na kolorowe strony przed ich wycinaniem.

Model składa się z:
- okładki – obraz Fairey Barracuda Mk II – Jarosław Wróbel (1997);
- grafiki - Fairey Barracuda Mk II – Jarosław Wróbel (1997);
- opisu (1 strona A3, opis w języku polskim);
- rysunków montażowych (3,5 strony A3);
- szablonów wręg do samodzielnego wycięcia (1,5 strony A3);
- arkuszy kolorowych z częściami do wycinania (3 strony A3).

Autor projektu: Tadeusz Grzelczak, historia samolotu – Andrzej Wrzosek, ilustracje – Jarosław Wróbel.

Wydanie I