Latarnia morska Tołbuchin

ProducentWMC Models
Nr katalogowyWMC015
Cena

18,00 zł brutto

KategoriaModele kartonowe
Stan produktu Nowy produkt

Jest jedną z najstarszych działających na Bałtyku latarni morskich. Znajduje się w Zatoce Fińskiej, na kamienistej wyspie u wejścia do kronsztadzkiego portu, w odległości ok. 7 km od wyspy Kotlin. W roku 1718 budowę latarni morskiej nakazał specjalnym rozkazem car Piotr I. Model średniotrudny, druk offsetowy, opracowanie komputerowe.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Więcej informacji

Wg zaleceń cara Piotra I, kamienna budowla latarni, miała powstać na kamiennym występie morskim. Szkic wieży wykonał odręcznie sam car. Na pewien czas odłożono jednak pomysł budowy latarni z kamienia. W 1719 roku powstała konstrukcja drewniana, którą nazwano latarnią kotlińską. W 1736 roku zmieniono jej nazwę. Honorując zasługi pierwszego dowódcy Kronszfloty, latarnię nazwano Tołbuchin. W 1810 roku zbudowano ceglaną wieżę oraz zabudowania koszarowe dla wojskowej obsługi latarni. W końcu XIX wieku przeprowadzono modernizację kompleksu latarni morskiej i w takim stanie przetrwała do lat 60-tych XX wieku.
Latarnia morska Tołbuchin przez 300 lat służyła marynarzom pływającym po Zatoce Fińskiej. Była i jest nie tylko wodnym drogowskazem, ale i granicznym symbolem powrotu do St. Petersburga i Kronsztadu.
Zasięg światła - 19 Mm (35,2 km).

Wykonanie modelu należy do zadań stosunkowo trudnych. Plan jest opracowany komputerowo na 6 stronach formatu A4.